Frakce

Zde si můžeš přečíst základní informace o všech frakcích, které v Ablionu jsou.

Eremirské Království

Eremirské království patří mezi nejstarší frakce v celém Ablionu, které po celé generace vládne jedna dynastie, Malemuchové. Mezi největší přednosti této frakce patří vojenská vyspělost. Především disciplína, prvotřídní generálové, a po celém Ablionu proslulé dělostřelecké oddíly, a akademičtí Prachmistři. Po pár letech, po korunovaci nového krále, Malemucha VII., mezi lidem nazýván "Dračí Král", začali nepokoje. Král zvyšoval daně, nespravedlivě omilostňoval církev a šlechtu, nařídil odchycení a následnou popravu většiny "obdařených" obyvatel království, nehledě na věk nebo pohlaví. Nepokoje se rozšířily i do řad armád a vlivnějších odborů. Nejslavnější generál v Ablionu, Hebeorn, se svou jemu loajální 1. Eremirskou armádou a dalšími spojenci rozpoutali občanskou válku. Válku, která by mohla ukončit tuto hrůzovládu a nastolit řád a stabilitu celému Eremirskému Království. Bohužel tato vnitřní záležitost připoutala pozornost všech za hranicemi království. Celá vojenská síla Azmaru a Elbonie začíná pochodovat směrem do Eremirského království. Tímto se rozpoutala válka, a centrem budou země Eremirského Království.

Království Elbonie

V čele Elbonie stojí Vyšší Vyvolávač, Egel. Tato frakce má špatnou reputaci u téměř všech ostatních frakcí Ablionu kvůlí nemorálnímu a zakázanému druhu alchymie, která dokáže žijící osoby přeměnit v bezduchá monstra bez bolesti a slitování, monstra která mají sloužit pouze pro jednu věc, zabíjení. Egel se k moci dostal po vraždě bývalého krále a následně se sám bez tradičních obřadů nechal korunovat na krále Elbonie. Egel nechal také povraždit větší část původní Kabaly, několikačlennou skupinu Vyšších Vyvolávačů, kteří přísahali věrnost králi a mají sloužit jako diplomatický a vojenský nástroj ve věci národa. Společně s Kabalou nechal zavrhnout církev, ta následně začala ztrácet svou moc. Egelovou nejvyšší ambicí je samotné jádro Eremirského Království a obnovit moc, kterou Elbonie ztratila po 1. Eremirsko-Elbonské válce před mnoha lety.

Ivom

Podle staré legendy, která se vypráví v zemích Ivomu byla tato frakce založena třemi rybáři, kteří po bouři uvízli na tomto ostrově. Z původně malé osady o třech rybářích se postupem staletí stala velice vlivná a bohatá země. Tři ryby ve štítu je tradice, mají znázorňovat tři původní zakladatele. Také ale znázorňují tři hlavy státu. Narozdíl od ostatních království, zde vládne demokracie. Volby se uspořádají každé dva roky. Volí se celkem tři představitelé, tzv. Hlavy Odborů, z několika kandidátů. V Ivomu je několik Odborů, ale pouze tři mohou být v samotném čele. Aktuální Hlavy Odborů jsou z Rybářského Odboru, Krejčovského Odboru a Odboru Bankovnictví. Nenechte se zmást názvy, není vše tak, jak si zprvu můžete myslet. Korupce, diplomacie, peníze a moc, to vše a ještě více se skrývá za falešnou oponou Odborů.

Říše Azmar

Tvrdá a železná ruka vládne nad Azmarem, největším královstvím v celém Ablionu. Azmar je jediná země, která se přiklonila na stranu nevolnictví, to je v Azmaru používáno i v armádě. Díky nevolnictví má Azmar největší armádu v celém Ablionu. Azmarským vůdcem je Aren'z, starý diktátorský panovník, který vládne již opuštěným a starým způsobem, vládne bez rádců Vyšších Vyvoláváčů, namísto toho mu radu tvoří několik osobně zvolených bohatých šlechticů. Tato tradice byla zrušena v celém Ablionu po incidentu a nepokojích, které nastaly po odloučení Adamatových Křídel.

Adamatova Křídla

Adamatova Křídla byla původně elitní armádou, která hájila barvy Eremirského Království. Ovšem po nedohodě ve vrchním velení této armády vznikla vzpoura. Bývalý král Malemuch V. usadil do čela této armády svého nevlastního bratra, bohatého šlechtice bez válečných zkušeností nebo studie. V 1. Eremirsko-Elbonské válce utrpěla tato armáda težké ztráty kvůli špatným rozhodnutím šlechtického generála. Nižší důstojníci zbavili šlechtice velení a postavili ho před neoficiální vlastní vojenský soud. Od té doby jsou Adamatova křídla nezávislá žoldácká armáda s vlastní interní politikou a vlastními pravidly. Tato žoldácká frakce je rozdělena na dva oddíly, každému zvlášť velí jeden generál, zvolen nižšími důstojníky. První část je pěchotní sbor s podporou dělostřelectva a hlavní sbor, druhý sbor je pýcha celé armády, kavalérie. Tato kavalérie patří mezi nejdisciplinovanější a nejlepší kavaleristické oddíly v Ablionu. Vyznačují se tím, že na zádech nosí přidělané velké prapory, které připomínají křídla, křídla boha Adamata.

Domorodé kmeny

V Ablionu se nachází nespočet neutrálních ostrovů, které nepatří pod vládu žádné z hlavních frakcí. Na těchto ostrovech sídlí převážně domorodé a necivilizované kmeny. Ovšem, najdou se i kmeny, kteří se snaží přizpůsobit technologickému růstu na hlavních velkých ostrovech.

Ablion - Role-play svět
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky